Jesteśmy feministkami. Znamy się od wielu, wielu lat. Nasz wspólny blog to miejsce wolnościowej propagandy. Będziemy tu spiskować, skrzykiwać ludzi, truć jadem i dźgać ironią. Przybywajcie.
piątek, 30 marca 2007
Zabrania się...
Oświadczam, że na moim blogu zabrania się dyskutowania na temat tego, czy płód jest człowiekiem i czy użycie pigułki "dzień po" jest morderstwem dziecka nienarodzonego. Ani o tym, czy życie zawsze jest najwyższą wartością.

OK, nie zabraniam, grzecznie proszę – prznieście się z takimi dyskusjami gdzie indziej.

Proszę o zaprzestanie takich sporów, nie dlatego, że jestem w posiadaniu jedynej prawdy, o której nie chcę dyskutować, tylko dlatego, że TEN SPÓR JEST NIEROZSTRZYGALNY. I po tylu latach wałkowania tego problemu żadna wymiana ciosów czy argumentów niczego już nie zmieni.

Chętnie podyskutuję o tym, jak realnie zmniejszyć liczbę aborcji.

Chętnie podyskutuję o tym, jak urządzić państwo, w którym mieszkają ludzie o różnych światopoglądach, wiarach i systemach wartości. To naprawdę bardzo ciekawe zagadnienie i rozwiązania wcale nie są takie proste i oczywiste.

21:00, stopfanatykom , Bez jaj
Link Komentarze (223) »
Czym się różni fanatyk 2
Zadanie: poszukaj fanatyków na forum pod moim poprzednim wpisem.

A teraz jeszcze raz wyjaśniam, jak to stara belfrzyca.

Fanatyk nie rozumie, co się do niego mówi i tłucze wciąż swoje: aborcja jest zła i zabija dzieci.

Hej, fanatyku! Czy ja cokolwiek pisałam na ten temat? Czy aborcja jest zła, czy dobra – tę opinię zachowuję dla siebie. Zwracałam jedynie uwagę na dwie sprawy, istotne z powodów politycznych i społecznych.

Po pierwsze, bez względu na to, czy komuś bliższy jest komfort kobiety, czy życie nienarodzone istnieje zgoda co do tego, że aborcji powinno być jak najmniej. Im bardziej ktoś uważa aborcję za morderstwo, które jest czymś najgorszym, tym bardziej powinien być zainteresowany ograniczeniem takich zbrodni. Jeśli dla życia nienarodzonego dziecka jest w stanie poświęcić życie matki, tym bardziej powinien być gotowy poświęcić jakiś symboliczny prawny zapis – o ile okazałby się, że inne metody ograniczania ilości aborcji są lepsze. Dlaczego nie jednocześnie zakaz i inne metody? Bardzo trudno jest wpływać na coś, co jest nielegalne i jednocześnie łatwo dostępne oraz trudne do wykrycia. Ale o tym, jaka metoda jest lepsza, jestem gotowa dyskutować.

Po drugie, stawiałam pytanie o to, co zrobić, kiedy ludzie tak zasadniczo w tej kwestii się różnią? I podpowiadałam, że wypróbowana na świecie odpowiedź liberalnych demokracji nakazuje tworzyć prawo, które te różnice akceptuje. Żaden fantyk mi nie odpowiedział, czemu jego światopogląd miałby obowiązywać wszystkich? Bo tak uważa, albo to wynika z jego religii – cóż to za argument? Związek logiczny między istnieniem różnic światopoglądowych a preferowaniem liberalnych rozwiązań prawnych wydaje się bardziej logicznie uzasadniony.

Fanatyk wierzy, że jak milion razy powtórzy: aborcja to mordowanie dzieci, to kogoś, kto myśli inaczej, przekona. I wygra.

Ja nie tylko nie chce przekonywać nikogo do mojego zdania o aborcji, ale nawet nie muszę go ujawniać. Mam jedynie zdanie na temat tego, co robić w społeczeństwie, gdzie ludzie mają w tej sprawie rozmaite opinie. W sprawie zabójstwa dorosłego człowieka z niskich pobudek wszyscy mają takie samo zdanie – i dlatego tym się nie zajmujemy.

Jak radzić sobie z różnicą – to jedno z najważnieszych pytań współczesnego świata. Fanatycy mają prostą radę: zmusić wszystkich, żeby byli tacy jak oni.
Kinga Dunin

17:32, stopfanatykom , Bez jaj
Link Komentarze (36) »
czwartek, 29 marca 2007
W Londynie o aborcji
Kiedy w Polsce prawica próbuje ostatecznie „załatwić” sprawę aborcji, czyli całkowicie jej zakazać, w Londynie odbywa się właśnie międzynarodowa konferencja na temat aborcji z udziałem specjalistów z całego świata m.in. Światowej Organizacji Zdrowia. Celem konferencji jest poprawa jakości i dostępności przerywania ciąży w świecie. W wielu krajach kobiety umierają z powodu zakazu aborcji, ponieważ skazane są na zabiegi wykonywane w niebezpiecznych warunkach.

Na konferencji podchodzili do mnie lekarze z różnych krajów europejskich, informując mnie, że Polki przerywają ciąże w klinikach za granicą. Coraz więcej kobiet korzysta z usług za granicą, coraz więcej kupuje przez Internet tabletki do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej. Metoda ta, a właściwie metody, bo jest ich kilka, powszechnie stosowane w świecie, są polecane przez Światową Organizację Zdrowia.

Polki oczywiście będą coraz częściej korzystały z osiągnięć współczesnej medycyny, ale nie wszystkie, tylko te, którym lepiej się powodzi, mają dostęp do informacji m.in. do Internetu. Podobnie jak w innych krajach, gdzie obowiązuje zakaz aborcji, najbardziej poszkodowane są kobiety biedne i niewykształcone, które narażają swoje życie i zdrowie, byle pozbyć się niechcianej ciąży.

Lekarze biorący udział w konferencji, z których zdecydowana większość przerywa ciąże, są dumni z tego, bo wiedzą, że w ten sposób pomagają kobietom. Bo aborcja uratowała życie wielu kobietom i pomogła uniknąć wielu dramatów.
Wanda Nowicka

23:43, stopfanatykom , Bez jaj
Link Komentarze (20) »
dekomunizacja ulic
żeby było cos prywatnie bo tak ma byc na blogach;)
środa, 28 marca 2007
Wypowiedzi Alicji Tysiąc
23:14, stopfanatykom , Bez jaj
Link Komentarze (15) »
Wypowiedzi uczestniczek i uczestnika wiecu
23:10, stopfanatykom , Bez jaj
Link Komentarze (2) »
marsz popierany przez?
80% za naszym wiecem, 6% za marszem w obronie tak zwanego życia. http://www.tvn24.pl/1000028,sondy.htmlbardzo krzepiące wyniki;, a to, ze nazwali nas marszem popieranym przez środowiska feministyczne i SLD to drobiazg. W koncu każdy dziennikarz ma prawo wybrać sobie jedną z 5 partii przemawiających. Jakże to upraszcza życie. Tam skrajna prawica, tu prawie jak lewica... a że udało sie zbudować szeroką koalicję zdrowego rozsądku? hmm... to byłoby zbyt kłopotliwe, zaburzałoby piękną symetrię. Tę, o której pisze Kinga Dunin, symetrię radykałów ze złota kaczka po środku.
Czym się różni fanatyk?
Oczywiście tym, że ma jedną nóżkę bardziej, a szczególnie prawą. Oglądając komentarze w sprawie zmiany konstytucji we wszystkich kanałach telewizji, od Trwam do TVN, można jednak odnieść wrażenie, że jest inaczej. Że mamy do czynienia z dwoma rodzajami wartych siebie fanatyków, dwiema skrajnościami, oraz ze złotym kaczym środkiem na te skrajności: czyli poglądem, że tak jak jest, jest dobrze. Wyjaśnijmy więc pokrótce, czym różni się człowiek racjonalny (czyli ja) od fanatyka w podejściu do aborcji - pisze Kinga Dunin.
Fotorelacja z wiecu na Pl. Konstytucji
Kliknij na którekolwiek ze zdjęć, by zobaczyć powiększenie
   

Zdjęcia zrobiła: Agnieszka Graff
21:25, joannapio1 , Bez jaj
Link Komentarze (5) »
Fotoreportaż Agnieszki Graff

Kazia Szczuka podczas wiecu krzyczy: "Ludzie!!!! Jest nas strasznie dużo!!! Wystrzelmy romanorydzów w kosmooooos!!!". Obok, z kwiatami, Julia Kubisa z PK8M i Fundacji MaMa
  
A następnie naradza się z Kasią Bratkowską czy już ich wystrzelić.
 
Manifestantka.

Alicja Tysiąc.A tutaj Magda Mosiewicz zaraz wystrzeli w kosmos Giertycha i Rydzyka.
 
Na zdjęciu obok - Jacek Żakowski (manifestant)
Romoanorydze przy wtórze przeboju Bonny M "One way ticket" poszybowali w kosmos.
21:02, stopfanatykom , Foty
Link Komentarze (9) »
 
1 , 2 , 3